Розробка заняття
інтегрованого курсу
«Я
досліджую світ»
з теми
«Як створити театр?»
Підготувала
вчитель початкових класів
Великожолудського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ»
Максимчук Валентина Ростиславівна
Тема: «Я досліджую довкілля: рукотворні та
природні об’єкти»
Мета: Вчити
учнів досліджувати та розрізняти
природні та рукотворні об’єкти, розвивати логічне мислення; виховувати дбайливе
ставлення до природи. Розширювати знання про специфіку театральних професій; актора, режисера, гримера,
декоратора-оформлювача, костюмера; розвивати пізнавальний інтерес, творчі здібності, пам’ять, мислення,
увагу й уяву; виховувати ціннісне
ставлення до мистецтва, театральну культуру, доброзичливе ставлення
одне до одного.
Обладнання: Ляльковий театр, сцена, зошити,
підручники, олівці, малюнки, відео казка.
ХІД УРОКУ
І. Ранкова зустріч.
1.
Вітання
«Мої друзі».
В
цьому класі друзі всі: (три хлопки)
Я
і ти, і ми, і ви.
Добрий
день тому, хто зліва
Добрий
день тому, хто справа
Ми
одна сім’я.
В
цьому класі друзі всі (клацання пальцями)
Я
і ти, і ми, і ви
Пожалій
того, хто зліва
Пожалій
того, хто справа
Ми
одна сім’я.
В
цьому класі друзі всі (плескання по колінах)
Я
і ти, і ми, і ви
Помирися
з тим, хто зліва
Помирися
з тим, хто справа
Ми
одна сім’я.
В
цьому класі друзі всі (3 хлопки)
Я
і ти, і ми, і ви
Любі
гості вчителі
Вас вітаєм
щиро всі
Ми
одна сім’я.
2.
Щоденні
новини.
1)
Який сьогодні день тижня?
2)
Яке число?
3)
Які цифри використано у записі цього
числа?
3.
Обмін інформацією.
Тема
дня «Як створити театр?»
Хто
автор вистави?
-
А сьогодні в мене для вас сюрприз:
А який? - ви дізнаєтеся коли із слів складете речення.
(Слова порозкидані на дошці). Ми творимо театр. Отже, ми сьогодні будемо
створювати свій театр.
-
Хто нам потрібен для театру?
Послухайте
загадку.
-
У театрі грає ролі:
Нині – вчителя у
школі,
Завтра буде інша
роль –
То бідняк він, то
король. (Актор)
-
А чи знаєте ви, коли з’явилося
театральне мистецтво?
(Розповідь
про театральне мистецтво).
-
Театральне мистецтво з’явилося давним
–давно у Стародавній Греції. Жителі цієї країни – давні греки – будували театри
просто неба. У театрі була сцена, на якій актори розігрували спектаклі й п’єси.
Спочатку акторами були тільки
чоловіки, які мусили грати всі ролі, зокрема жіночі. Для цього вони
надягали маски. Саме маска допомагала акторові
перевтілюватися в того, кого вона
зображала: у тварин та людей – радісних і зажурених, добрих і злих.
Найпершими масками були сумна і весела, а також добра (світла) і зла (темна).
Коли актори розігрували сумну
п'єсу, трагедію, вони надягали сумні, похмурі маски. Якщо на сцені
розігрувалися весела п'єса, комедія, актори брали веселі, усміхнені маски.
- Перегляд відео.
- Обговорення відео.
Сідаємо
на місця і переглянемо виставу, яку
підготували учні нашого класу.
4.
Перегляд
вистави-казки «Солом’яний бичок».
ІІ. Ознайомлення
із природними і рукотворними об’єктами.
1)
Бесіда
-
Одягаючись до школи, на що ви звертаєте
увагу у першу чергу? (На погоду, чи йде
дощ, чи сніг, чи щось інше).
-
Назвіть, будь-ласка, що ви бачите дорогою
до школи (Будинки, автомобілі, дерева,
кущі).
2)
Розгляд
малюнків у підручнику і бесіда за ними.
-
Діти, подивіться, що це зображено на
малюнку?
-
Де такі об’єкти можна побачити?
-
Що ще є у нашому класі?
-
А ці об’єкти де ми бачимо?
-
До чого вони належать?
-
До чого належать об’єкти, які є у нашому
класі?
3)
Ознайомлення
із «навколишнім світом» та «довкіллям» (розгляд та обговорення малюнка).
4)
Робота в групах
Погрупувати
об’єкти, які знаходяться у конвертах.
5)
Руханка.
6)
Гра
«Знайди зайве»
Вправа
«Незакінчене речення»
«… зайвий тому, що
…»
Дослідження
природних і рукотворних об’єктів.
Порівняння
пластикових муляжів (картоплі, моркви, апельсина, яблука) із звичайними..
7)
Вправа
«Збери слово».
-
Яке слово утворилося у кожної групи?
-
Чи всі букви ми вивчили, які були у даному
слові?
-
Скільки не вивчили?
-
Скільки вивчили?
-
Запишіть
цифрами.
-
Складіть нерівність.
А у якої групи всі
букви знаємо, тоді позначіть під буквою, який
звук вона позначає.
ІІІ. Рефлексія
Наш
урок підходить до кінця.
На
стіні у нас вісить сонечко, але ж якесь воно не веселе, нам потрібно його
розвеселити.
На
партах у вас лежать промінець і хмаринка, якщо урок вам сподобався, то
прикріпіть промінчик, а якщо так собі, то хмаринку.

Великожолудський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ»
Урок
з української мови
у
1-А класі на тему:
«Звук [ж]. Букви Ж ж. «Послідовність
подій. Друкування букв, складів,
слів, речень. Підготовка руки до написання рукописних букв: письмо подовженої
палички із петлею вгорі»
Підготувала вчитель початкових класів
Максимчук В.Р.
Тема: Звук [ж]. Букви Ж ж. «Послідовність
подій. Друкування букв, складів,
слів, речень. Підготовка руки до написання рукописних букв: письмо подовженої
палички із петлею вгорі.
Мета: Закріпити
вміння учнів виділяти в словах звуки [ж], [ж/], виконувати
звуковий аналіз слів. Вчити визначати
тему тексту та послідовність подій у художньому тексті, відновлювати
деформований текст. Закріплювати вміння друкувати склади, слова, речення з
вивченими буквами; підтримувати інтерес до ігрових вправ зі словом.
Обладнання: каса букв, предметні малюнки, плакат із буквою Ж,ж, набір цеглинок,
конструктор “Lego”, склади.
Хід уроку
1. Актуалізація опорних
знань.
─
Діти, сьогодні на
урок до нас ще хтось завітав. А хто,
дізнаєтеся, коли уважно прослухаєте
вірш.
Жасмін рахує жабенят
Вже майже сім хвилин уряд,
На місці жабки не сидять,
Так важко їх порахувать.
─
Про кого розповідається
у вірші? (Про жабенят)
Отже до нас завітало не багато жабенят, а одна жабка. А вона надзвичайно допитлива. Тому одразу хоче у вас дещо
запитати.
─
Який звук починає
слово жабеня?
─
Яка буква його позначає?
─
Коли ви вивчили
букву Ж, ж?
─
Який ще приголосний
звук може позначати літера Ж, ж. На
що схожа ця буква.
Жабеня пропонує
вам разом із ним проказати чистомовки з його
улюбленою літерою.
Жа – жа – жа – годували ми чижа,
Жу – жу – жу – все, що хочеш
розкажу.
Жі – жі – жі – у болоті є вужі.
Жи – жи – жи – довго в ліжку не
лежи.
ІІ. Повідомлення теми та
завдань уроку.
Сьогодні на
уроці ми будемо повторювати букву Ж,ж та
закріпимо знання про цю літеру і про звуки, які вона позначає. Будемо друкувати
цю букву та склади, слова і речення з нею. Нас чекають нові слова та речення,
цікава розповідь про жабку. А зелене жабенятко під час уроку буде нашим добрим помічником та порадником.
1) Гра «Складовий ланцюжок».
Жабенятко хоче
щоб ми прочитали склади із буквою «же»
на стор.55 (читання хором).
2) Гра «Збери склади».
На дошці
порозкидані склади, скласти із них слова, позначити звукову модель.
3) Робота з таблицею (читання складів, слів).
4) Жабеня хоче послухати
як ми читаємо і чи зможемо знайти підпис до малюнка та слово
до звукової схеми.
Читання слів «ланцюжком».
5) Фізкультхвилинка.
6) Робота із
«шістьма цеглинками».
Діти, на цеглинках надруковані букви, але ж вони не
в заданому порядку. Подивіться уважно на
ці букви і подумайте, які слова з них можна скласти.
Діти
пригадайте із яких частин складається текст?
Зобразіть за допомогою цеглинок.
7) Опрацювання тексту
про жабеня (ст.55). Визначення теми. Встановлення послідовності подій. Бесіда за текстом.
8) Хвилинка відпочинку.
9) Жабенятко наше хоче
побачити чи ми не забули як
друкувати літеру «Же».
Робота в парах.
а) Друкування «по ланці» букви «же»,
та складів з нею.
б) Друкування у
зошиті великої і малої букви Ж, ж.
в) Пальчикова гімнастика «Жабки».
Скачуть жабки по траві –
Сім зелених, жовтих дві.
г) Читання речення
записаного у зошиті.
Визначення кількості слів у реченні .
Побудова
речення із цеглинок «Lego».
10)Викладання із
конструктора «Lego» слів
із буквою «Же».
11)Робота із
деформованими реченнями.
У, жук, гарний, жив, житі
Із, дружив, жабами, жук.
Переставте слова
так, щоб вийшов віршик.
ІІІ. Підсумок уроку
Жабенятко
дуже задоволене нашою роботою і хоче щоб
ми розгадали ще ребус. Здогадалися у якому слові заховалася буква «же».
Молодці!
-
Що для вас на уроці було найцікавішим?
-
Кому ми маємо подякувати за допомогу під
час уроку?
Тема:
Число «нуль». Утворення числа 0. Порівняння
нуля з числами першого десятка. Додавання і віднімання нуля.
Мета:
Ознайомити із «нулем» як порожньою множиною; вчити порівнювати нуль із
числами першого десятка; віднімати рівні
числа; використовувати властивості
додавання і віднімання нуля; розпізнавати вивчені геометричні фігури; розвивати
уважність; виховувати пізнавальний інтерес учнів, самостійність.
Обладнання: Предметні картинки, індивідуальний лічильний матеріал, зошит, підручник,
телевізор.
Хід уроку
1.
Контроль,
корекція і закріплення знань.
1.
Відгадування загадок.
Я –
математичний знак,
Складати числа я
мастак! (Плюс)
Я теж
математичний знак,
Відняти щось – це
я мастак! (Мінус)
-
Що відбувається коли між
двома числами появляється плюс? (Дія
додавання)
-
Що відбувається, коли між двома числами
з’являється мінус? (Дія віднімання)
2.
Складання рівностей за віршованими
текстами та малюнками.
Їжачок до
лісу йшов,
Сім грибочків там знайшов.
Бачить: ще один
стирчить!
Скільки разом,
полічіть. (7+1=8)
Історія
ця має продовження.
Їжачок додому біг,
Ніс грибочки
на пиріг.
Поки з гірки він
скотився,
Рижик впав і
загубився,
Вже не вісім …
Скільки ж їх
Залишилось на пиріг?
(8-1=7)
ІІ.
Опрацювання нового матеріалу.
1.
Гра «Будь уважний».
-
Скільки лапок у котів?
(Чотири)
-
Скільки в песика хвостів? (Один)
-
Скільки вушок у зайців? (Два)
-
Скільки пальців на руці? (П’ять)
-
Скільки крил є у лисиці? (Нуль)
-
Скільки лапок у синиці? (Нуль, бо в синиці ніжки, а не лапки)
-
Скільки жаб літає в небі? (Нуль,
бо жаби не літають)
-
Скільки хвостиків у тебе?(Жарт)
-
Що означає число нуль? А на що він схожий?
2.
Робота з підручником
Сьогодні будемо
утворювати «нуль» та порівнювати його
із числами першого десятка.
Демонстрація нуля.
-
Як утворився нуль?
-
Що більше:
1 чи 0? Що менше: 0 чи 1?
ІІІ. Розвиток і закріплення математичних знань.
1.
Складання
рівності за віршем з
використанням паличок.
Було
у Галини
Сім
ягід малини
Шість вона з’їла
Одну
загубила.
-
Порахуйте, скільки в дівчинки залишилось
ягід.
2.
Пояснити ланцюжок (№ 2, ст..77)
3.
Що було і що змінилося? (№ 3, ст..77)
ІV. Фізкультхвилинка.
V. Робота у зошиті з друкованою основою.
1.
Підкресліть всі нулі. Скільки їх запишіть.
2.
Зафарбувати вишеньку з меншим числом.
3.
Написати цифри 0.
4.
Робота за малюнком та умовою задачі. Скласти запис: 8 – 8 = 0
5.
Записати числа в порядку зростання:
0,
2, 4, 5, 8, 10.
VІ. Хвилинка
відпочинку.
VII. Робота в групах.
І
група № 4 – До малюнків вибрати відповідні приклади.
ІІ
група № 5 – Зробити запис до кожної дощечки доміно. Порівняти
4
> 0, 0 <1 ,
0 = 0, 2 > 0, 0 < 6.
ІІІ
група № 6 – Вибрати приклади з однаковим
результатом куди залетить бджілка Жу-
Жу.
VІІІ. Підсумок
уроку.
-
Яке число ми вивчили?
-
Що воно означає?
Послухайте вірш
про це цікаве число.
Десь сорока два
смачненькі
Бублички дістала.
Трійко діточок
маленьких
Ними частувала:
-
Це тобі один, ти слухняний син!
-
Це тобі один, ти розумний
син!
-
Третій сину, розбишако,
Локацюго, забіяко!
Ти одержиш нулика
–
Дірочку від бублика.
-
Що одержав третій син?
А учні нашого класу були активними,
старанними і одержать бублики.
Казка «Пригоди НУЛИКА».










Комментариев нет:
Отправить комментарий